V sobotu 23.1. 2016 se konalo 2. kolo KP O pohár předsedy mladších žákyň v trojkovém volejbale. Hrálo se v Liberci na ZŠ Dobiášova.

Družstvo A bojuje od 1. kola o přední pozice v 1. lize. Tentokrát ve složení Martina Pazourová, Tereza Nováková a Lucie Zvěřinová s přehledem vyhrálo 2 utkání ve skupině A 1. ligy proti Dukle Liberec C a SK Ještědská A. Proti Dukle G v 1.setu podlehly 9:15. Zejména to bylo těžkým podáním jedné hráčky Dukly, se kterým měly holky velký problém. 2. set ovšem děvčata bojovala a nedala Dukle nic zadarmo. Bohužel i 2. set prohrála 17:19. Tento prohraný zápas se jim přenesl i do finálové skupiny, kam postoupilo ze skupiny B ještě družstvo Bižuterie Jablonec A a Dukla Liberec A.  S oběma družstvy jsme sehráli vyrovnaný volejbal, na který se opravdu pěkně koukalo a  oba zápasy skončily remízou. To nám v celkovém součtu, kdy o pořadí na 2. , 3. a 4. místě rozhodoval rozdíl bodů, vyneslo 3. místo (2. místo uniklo o pověstný fous). Holky předvedly pěkný volejbal, všechny spolehlivě podávaly. Působily suverénním dojmem a nebály se útočit. Myslím, že vzbuzovaly u soupeřek respekt, což je u holek velký posun dopředu. Nebudu hodnotit jejich jednotlivé výkony, protože holky působily jako dobře sehraný tým a není tedy třeba nikoho vyzvedávat.

Družstvo B sestoupilo v minulém kole do 3. ligy. V sobotu hrálo ve složení Veronika Tvrzníková, Alice Šmídová a Kristýna Pacltová (pro tu to byla premiéra v mladších žákyních). V základní skupině 1 zápas vyhrály a 2 prohrály a ve 2. části tak bojovaly o 5. až 8. místo v 3. lize. Obě utkání skončila remízou a ze základní skupiny si přinesly jedno vítězství, skončily tedy na 5. místě. V celkovém pořadí to znamená 18. místo z celkového počtu 32. Od Veroniky bych očekávala, že bude jako ta zkušenější, větší oporou týmu. Týna hrála hodně obětavě. Bohužel se ji příliš nedařilo podání. Alice podala vzhledem k dlouhé absenci dobrý výkon. Všechny samozřejmě musí ještě hodně zlepšit techniku, často měly problém při přihrávce, která byla příliš nízká a spoluhráčka měla problém se dostat k nahrávce. Ale celkově byl jejich výkon a výsledky uspokojující na to že hrály převážně proti starším soupeřkám a všechny patří věkem ještě do přípravky. Holky odjížděly s pocitem, že si pěkně zahrály.