• 1. zápas
TJ Sokol Mnichovo Hradiště – VK Benátky nad Jizerou 0:3 (17, 23, 16)

Sestava Mnichova Hradiště:  Jakub Eichler, Lukáš Holas, Filip Kováč, Jakub Kováč, Karel Maděra, Jan Maděra, Matouš Kratochvíl, Pavel Tvrzník, Dan Schubert,
Vratislav Dutka, Jan Eichler

V sobotu 26. září junioři nastoupili v pojizerském derby proti VK Benátky nad Jizerou. Jedná se o tradičního účastníka juniorské ligy. Přesto jsme věřili, že utkání bude více než vyrovnané. Naše družstvo začalo v základní sestavě Jan Maděra na náhře, Matouš Kratochvíl na univerzálu, Lukáš Holas a Pavel Tvrzník na bloku,  na smeči Karel Maděra, Filip Kováč a na liberu Jakub Kováč. Začátek setu jsme měli výborný. Filip Kováč nás sérií tvrdých podání dostal do vedení 4:0, a postupně jsme se dostali do vedení 9:2. Vše nasvědčovalo tomu, že tým hraje to, co jsme si všichni představovali. Za tohoto stavu došlo k několika zbytečným chybám, kterými jsme dostali, do té doby špatně hrajícího soupeře, zpět do zápasu. Ještě jsme vedli 14:11, ale pak přišla při podání soupeře série chyb a soupeř se šňůrou 7 bodů dostal do vedení 14:18 a koncovku si Benátky pohlídaly.

Druhý set byl vyrovnaný až do stavu 23:23. Pak  soupeř s velkým štěstím uhrál dva poslední míče a set jsme prohráli. Bohužel koncovka tohoto setu se promítla i do třetí sady. Hned od úvodu jsme ztráceli a postupně se naše ztráta zvětšila až na konečných 16:25. V tomto setu se bohužel zranil na smeči velmi dobře hrající Filip Kováč. Postupně střídali Kuba Eichler na nahrávce,  Dan Schubert na smeči a Honza Eichler s Vráťou Dutkou na bloku.

• 2. zápas
TJ Sokol Mnichovo Hradiště – VK Benátky nad Jizerou 3:2 (-22,21,18,-13,-20)

Sestava Mnichova Hradiště : Jakub Eichler, Lukáš Holas, Jakub Kováč, Karel Maděra, Jan Maděra, Matouš Kratochvíl, Pavel Tvrzník, Dan Schubert, Vratislav Dutka, Jan Eichler

Nastoupili jsme v základní sestavě s Jakubem Eichlerem na nahrávce, Matouš Kratochvíl na univerzálu, Lukáš Holas,  Pavel Tvrzník na bloku,  na smeči Karel Maděra, Jan Maděra a na liberu Jakub Kováč.

První set byl jako na houpačce s pro nás šťastným zhoupnutím na závěr. Za stavu 22:22 šel na podání Matouš Kratochvíl a soupeř nám svými nepřesnostmi na příjmu zjednodušil cestu za vítězstvím v tomto setu. Na tento náš první vítězný set v soutěži kluci nenavázali a po nejistém a  nevyrovnaném výkonu další dva sety prohráli. Oba sety se vyvíjely jako přes kopírák. V polovině setů soupeř vždy šňůrou 8 bodů v druhém a 6 bodů ve třetím odskočil a oba sety vždy v pohodě dotáhl do konce. Ve čtvrtém setu náš  tým zabojoval a soupeře, který podlehl dojmu, že je vítězství hotová věc, dokonale zaskočil. Bojovností a pestrou hrou navázal na úvod prvního zápasu a soupeř se  nestačil divit. Nám vycházelo všechno a soupeř horko těžko uhrál 13 bodů. To nejlepší, ale ne pro slabší povahy, přišlo ve zkrácené hře.

Začátek byl ovšem špatný a prohrávali jsme 1:4. Po oddechovém čase kluci navázali na výkon z předešlého setu. Soupeře dotáhli a pak se stav přeléval z jedné strany na druhou a za stavu 13:13 si Benátky vypracovaly první mečbol. Kuba Eichler jako nahrávač bezchybnou ulívkou na druhou srovnal. To v této nervy drásající zopakoval ještě jednou. Vzápětí měly Benátky druhý mečbol, ale opět to kluci uhráli na útoku. Potom jsme ubránili a výhodu mečbolu mělo i Hradiště, ale nevyužilo ho. Takto se to střídalo a za stavu 19:20 měli Benátky opět mečbol. Kluci ho odvrátili. Pavel Tvrzník plachtou ze země rozhodil příjem soupeře, kluci na bloku ztlumili míč a následně uhráli na útoku a urvali první vítězství v soutěži. V zápase střídal Vráťa Dutka na bloku. Druhý set odehrál celý. Od třetího setu ho nahradil na bloku Dan Schubert a v této sestavě jsme odehráli bez střídání celý zbytek zápasu.

• Hodnocení
Byl to náš první zápas v této soutěži doma a přes slibný úvod kluci podlehli atmosféře, kdy přišlo poměrně dost fanoušků. Nevyvarovali se herních výkyvů, které nás proti slabšímu soupeři než byl Liberec stály vítězství v prvním zápase. Ve druhém zápase za stavu 1:2 naopak prokázali, že v nich je bojovný duch a něco z volejbalového umu. Ti fanoušci kteří nevydrželi na druhý přišli o pěkný sportovní zážitek.

Co se týká herních činností tak se nám dařilo podání. Slabší byl blok a změna rytmu hry v útoku. Úspěšné ulítí míče by se dalo spočítat na prstech jedné ruky a to za oba zápasy. Příjem podání byl, až na naše klasické úlety, poměrně dobrý a následný útok také. Co nám ovšem nejvíc chybí je komunikace na hřišti. Bez toho, aby se průběžně ve hře hráči domlouvali, se volejbal nedá hrát. Jako trenéři si musíme vzít z těchto zápasů také ponaučení. Druhý zápas jsme odehráli prakticky bez střídání a šlo to. V prvním zápase jsme v prvním setu klukům nepomohli rychlým vystřídáním tří hráčů základní šestky. Musíme jim dát víc důvěry, ale oni nám musí zároveň ukázat, že se o výsledek chtějí poprat. Ti hráči, kteří zůstanou na lavičce a nezahrají si v zápase, v sobě musí najít motivaci o to víc trénovat a dostat se tak do základní sestavy.