Mn. Hradiště - Malá Skála   2:3 (22, -22, 23, -13, -13), 109 minut

Malá Skála potřebovala k jistotě prvního místa alespoň jednou výhrát. Do prvního zápasu nastoupila v nejsilnější sestavě. My jsme nastoupili s Romanem a Luďkem na bloku, Vaškem a Kleinem na smeči, Ondra hrál na účku, Matěj libero a já na náhře.

V prvním setu jsme hosty zaskočili bezchybnou hrou v útoku a dobrou obranou v poli. Druhý set se rozhodoval znovu v koncovce, tentokrát byli hosté přesnější. Třetí set měl pro nás šťastný konec. Od prvních míčů jsme znovu hosty přehrávali. Za stavu 12:8 střídali nahravače, ale obrat ve skore nepřinesla. Naopak vnesla na jejich polovinu nejistotu, několik míčů vyhodili do autu. V útoku se v tu chvíli dařilo Romanovi, který několikrát tvrdě složil rychlík. Za stavu 20:10 se vrátil první nahravač a karta se začala obracet. Za stavu 24:20 jsme měli čtyři setboly. Proměnili jsme až ten poslední. Hostující hráč přiznal teč našeho útoku v obraně v poli. Trochu nešťastná koncovka hosty vyburcovala v dalším setu, který jasně vyhráli. Tie-break byl zase dramatický. V úvodu vedli hosté o jeden nebo dva body. Po změně stran několikrát chybovali v útoku a stav se obrátil na 9:8. Vedli jsme ještě 12:10, ale pak se nám přestalo dařit v útoku. Hosté po proměněném mečbolu mohli slavit postup do kvalifikace.

Sestava: Durec, Maier, Šverma, Bígl V., Bígl O., Drechsler, Blažek, připraveni Kos a Nachtmann

Mn. Hradiště - Malá Skála   2:3 (20, -20, 22, -26, -13), 101 minut

Do druhého zápasu nastoupila obě družstva v pozměněných sestavách. My jsme hráli ve složení - Ondra a Roman na bloku, Káwa a Vašek na smeči, Pavel na účku, Matěj libero a já na náhře. Hosté provedli změn ještě více, ale protože chtěli vyhrát i druhý zápas tak postupně vraceli do hry hráče základní sestavy. Po prohraném druhém setu jsme i my sáhli k dalším změnám. Vašek šel na blok místo Ondry a Luděk na smeč. Třetí set jsme uhráli znovu v koncovce. A v bojovném výkonu jsme pokračovali i v dalším setu. Do koncovky jsme šli za stavu 20:17. Přišla na nás ale znovu slabší chvilka, hosté srovnali krok. Nevyužili tří setbolů. Za stavu 26:26 jsem přiznal teč na bloku a další setbol hosté využili. Tie- break měl praktický shodný průběh jako dopoledne. Až do koncovky jsme měli náskok několika bodů. Vedli jsme 13:10. Bohužel jsme nedokázali přidat už ani jeden bod.

Sestava: Durec, Bígl O., Bígl V., Kos, Nachtmann, Drechsler, Blažek, střídali Šverma a Maier

Škoda, škoda. Podali jsme v obou zápasech velmi dobrý výkon. Dařilo se nám především v obraně. Bohužel jsme v koncovkách byli méně přesní a důrazní než v průběhu setů. Asi tobyl na závěr sezony možná náš nejlepší výkon vůbec. Starším ročníkům už holt déle trvá než se rozjedou. Přestože se hrál dramatický volejbal, tak na obou stranách se hráči dokázali přiznat k teči i v klíčových okamžicích.